Slide Background
NOWOCZESNA SZKOŁA
DLA TWOJEGO DZIECKA!

W naszej szkole inwestujemy w nowoczesne technologie tworząc przestrzeń do nauki na miarę XXI wieku!

"Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią."

Slide Background
STAWIAMY NA ROZWÓJ!
W naszej szkole ważne są DZIECI
- ich potrzeby, samopoczucie
i bezpieczeństwo!

Dbamy o sferę edukacyjną i relacje rówieśnicze!

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

26 maja br. świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. Oj, działo się , działo!!! Było uroczyście,  refleksyjnie, ale także wesoło. Najpierw część oficjalna, którą rozpoczęła msza święta w intencji całej społeczności szkolnej oraz Edwarda Reszke. W szkole pod tablicą pamiątkową Patrona odśpiewaliśmy hymn Polski, przypomnieliśmy sylwetkę Edwarda Reszke i złożyliśmy kwiaty. Następnie wszyscy przeszliśmy na boisko szkolne, by kontynuować obchody Święta Szkoły. Było powitanie znamienitych gości, a swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Ryszard Majer – senator RP, Pan Dariusz Pomada – wójt Gminy Mykanów, Pan Włodzimierz Cichoń – przewodniczący Rady Gminy Mykanów, Pani Anna Dziewior – zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego, Pani Sylwia Radke – wizytator Delegatury KO w Częstochowie, Pani Agnieszka Oberska – skarbnik Gminy Mykanów, Pani Aneta Bator – kierownik Referatu Oświaty, Sportu, Kultury i Zdrowia  Gminy Mykanów, Pani Marita Gągała – przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Krzysztof Wójcik – prezes Zarządu Fundacji im. Edwarda, Jana i Józefiny Reszków oraz Pani Anna Operacz, Państwo Powroźnikowie, Państwo Markowscy.

Nastąpiło również rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Edwardzie Reszke w dwóch kategoriach: klas I – IV – „Laurka dla Edwarda Reszke”, klas V – VIII – „ Gra planszowa z Edwardem Reszke i muzyką w tle”. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i bony upominkowe, ufundowane przez Starostwo w Częstochowie. A potem był wielki piknik!!! To coś nowego w naszej szkole. Na scenie prezentowali się młodzi artyści z naszej szkoły, którzy wyśpiewywali piosenki w polskim i angielskim języku.

Wielką atrakcją dla wszystkich był tort urodzinowy z okazji 170. rocznicy urodzin naszego Patrona.  Klasa VII wraz z wychowawczynią przygotowała grę terenową poświęconą Edwardowi Reszke, w której wzięły aktywny udział wszystkie klasy. Aby nikt nie był głodny, panie kucharki przygotowały dla wszystkich hot-dogi, które  w szybkim tempie znikały z talerzy. Zabawa była doskonała, z humorem i dużym dystansem. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i już z niecierpliwością czekamy na Dzień Patrona w przyszłym roku.

reszke 1

 

reszke 2 

reszke 3

reszke 4

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ...