Ocalić od zapomnienia...

28 lutego b.r. młodzież z najstarszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie gościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie, gdzie miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Spotkała się z Dionizym Krawczyńskim – prezesem Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła” i  pomysłodawcą filmu „Kielecka Brygada Piechoty”.

Pan Krawczyński zaprezentował młodzieży umundurowanie  i oporządzenie żołnierza piechoty z czasów II Rzeczypospolitej. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, dotknięcia, wybrańcy -  nawet przymierzenia munduru, zadawania pytań. Prowadzący spotkanie opowiedział zebranym o historii jednostki powstałej z oddziałów Armii Krajowej i Narodowych Sił  Zbrojnych walczącej w Kielcach i okolicy.

Młodzież obejrzała film pt. „Kielecka Brygada Piechoty” opowiadający historię młodych ludzi, niewiele starszych od naszych uczniów, którzy walczyli z okupantem.

Trzeba nadmienić, że w filmie zagrali amatorzy: uczniowie, studenci, nauczyciele – pasjonaci pragnący przybliżyć najmłodszemu pokoleniu historię naszego kraju.

„Kielecka Brygada Piechoty” poruszyła wyobraźnię młodej widowni, która  twórcę filmu nagrodziła gorącymi brawami.

Serdeczne podziękowania oraz OGROMNE GRATULACJE

za niesamowity pomysł oraz genialną realizację filmu!