Słoiki na lekcji języka polskiego

Od pewnego czasu wszystko co ekologiczne lub samodzielnie wykonane cieszy się ogromną popularnością. Zasada DIY (do it yourself – zrób to sam) została  wykorzystana na  przygotowanie  powtórzeniowej lekcje języka polskiego w klasie szóstej.

Uczniowie przynieśli na zajęcia czasopisma, nożyczki oraz klej, a słoiki dostaliśmy ze szkolnej kuchni. Temat lekcji brzmiał: „ Utrwalamy wiadomości o częściach mowy”. Dzieci  zostały podzielone na pięć zespołów. Każda grupa wylosowała jedną część mowy spośród: zaimków, liczebników, przysłówków, spójników, przyimków. Praca  polegała na znalezieniu w przyniesionych gazetach wylosowanej części mowy i naklejeniu jej na słoiki.

Zadanie wzbudziło wiele emocji wśród uczniów, zaangażowało wszystkich  do intensywnego myślenia, a przede wszystkim służyło utrwaleniu  wiadomości o poznanych częściach mowy.

Oto efekty pracy szóstoklasistów: