Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I
Szkoły Podstawowej im. Edwarda Reszke w Borownie

W dniu 12.12.2018r.  na świetlicy szkolnej odbyła się ważna uroczystość. Każdy uczeń klasy pierwszej SP został uroczyście przyjęty do grona czytelników biblioteki szkolnej. Aktu pasowania tradycyjnie  dokonała dyrekcja ogrrromną książką. Każdy otrzymał dyplom oraz pięknie ilustrowaną książeczkę na pamiątkę. Starsi koledzy natomiast umilili nam ten dzień wspaniałym występem. Mogliśmy usłyszeć zabawne wiersze dotyczące szanowania książek. Były także wesołe utwory muzyczne. Gratulujemy naszym pierwszaczkom. Duże podziękowania dla starszych kolegów i koleżanek oraz dla Pani Iwony Gonery - za przygotowanie tego dnia.