Igrzyska Sportowe „Fair Play”
dla dzieci niepełnosprawnych
W ramach obchodów Ogólnoświatowych Dni Autyzmu w dniu 06.04.2018 r. zostały zorganizowane pierwsze gminne Igrzyska Sportowe „Fair Play” dla dzieci niepełnosprawnych.W imprezie wzięło udział 8 szkół z gminy Mykanów. Igrzyska odbyły się w hali sportowej w Mykanowie, a pomysłodawcą i głównym organizatorem tej imprezy była p. Katarzyna Prokopowicz, nauczyciel wspierający w ZSP w Borownie.
Naszą placówkę reprezentowało 3 uczniów : Karol Gradzik z kl. V, Jakub Fojcik z kl. IV, Eryk Klekot z kl. II z nauczycielami wspierającymi : p. Aleksandrą Cyprych-Szczęsną i p. Aliną Nabiałczyk, którym kibicowała i pomagała cała klasa V S.P. z wychowawcą Małgorzatą Lampą. Zawody poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego p. Beata Czubacka z p. Michałem Klimasem.
Całość imprezy odbyła się w bardzo przyjaznej atmosferze, a wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz pucharami dla szkół, które reprezentowały.
Należy podkreślić, że wydarzenie to nie odbyłoby się bez wsparcia ze strony wójta gminy Mykanów, p. Dariusza Pomady i naszego dyrektora p. Artura Rybańca.