Dzień Edukacji Narodowej

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki występ artystyczny oraz pokaz taneczny. Swoje święto miały również tegoroczne "pierwszaki", które uroczyście przed całą społecznością szkolną złożyły ślubowanie! Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz nowym uczniom składamy najserdeczniejsze życzenia!