Światowe Dni Świadomości Autyzmu

W dniach 3-5 kwietnia w naszej szkole odbywały się obchody związane z Światowymi Dniami Świadomości Autyzmu. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w warsztatach dotyczących wiedzy o tym zaburzeniu i funkcjonowaniu osób ze spektrum autyzmy a młodsi uczniowie klas wzięli udział w Niebieskich Igrzyskach - to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Jest ono skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. Mają one pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.
W ramach poszerzania wiedzy dotyczącej autyzmu, uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z kolegami i koleżankami z klasy 8 przygotowali gazetkę na I Gminny Konkurs „Autyzm wśród nas” – nasz pomysł zdobył wyróżnienie a praca została zaprezentowana w budynku GOKiS w Mykanowie.
Częścią szkolnych obchodów Dni Świadomości Autyzmu był również konkurs plastyczny ”Jaka jest Twoja Supermoc”, skierowany do przedszkolaków i do uczniów klas I-III. Ogłoszenie wyników odbędzie się 13.04.2023 r.
Obchody Światowych Dni Świadomości Autyzmu koordynowały panie mgr Alina Nabiałczyk i mgr Aleksandra Szczęsna – Cyprych.

autyzm23