Przedszkolaki w Żarkach

Przedszkolaki rozpoczęły rok szkolny od wycieczki do Żarek. Najpierw z dużym zaangażowaniem malowały drewniane zabawki a potem poznawały pracę ludzi w czasach, kiedy nie było elektryczności, komputerów i komórek.  W Muzeum Dawnych Rzemiosł pokazuje się pracę młynarza, piekarza, szewca, bednarza i kołodzieja. Interaktywne elementy ekspozycji pozwalają na czynne uczestnictwo w poznawaniu tajników tych rzemiosł – można tu zobaczyć, jak wygląda beczka od środka i samemu spróbować ją zbudować, przesiać mąkę i zemleć zboże na chleb, odnaleźć bajkowych właścicieli butów czy złapać mysz mieszkającą w młynie. Wszystkiego wolno, a nawet trzeba dotykać co bardzo spodobało się przedszkolakom.