Wycieczka bardzo kulturalna

13 lutego b.r. grupa gimnazjalistów pod opieką pani I.Gonery, pani K. Warońskiej i pani U.Tądel pojechała do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Częstochowie, gdzie zwiedzanie zostało połączone z prezentacją księgozbioru. Młodzież zobaczyła, w jaki sposób wyszukiwać informacje w bibliotecznych katalogach internetowych oraz jak korzystać z czytelni. Kolejnym etapem wycieczki było uczestnictwo w lekcji bibliotecznej pt. „Podróż ku wartościom” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną. Efektem zajęć były piękne plakaty wykonane przez gimnazjalistów.

20170213_073834

Potem nadszedł czas na edukację medialną czyli pokaz ostatniego dzieła Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Przed projekcją filmu uczniowie zostali przygotowani do jego świadomego, kompetentnego oraz ukierunkowanego odbioru – przede wszystkim poznali sylwetkę bohatera filmu   - Władysława Strzemińskiego. Następnie młodzież zwiedziła Muzeum Produkcji Zapałek - obejrzała zabytkowy park maszynowy  oraz prześledziła cały cykl produkcyjny od korowania drewna przez wytwarzanie patyczków, po pakowanie zapałek do pudełek. (Technologia produkcji nie zmieniła się w praktyce od 1913 do czasów współczesnych).

Nawet kulturalna wycieczka okazała się atrakcyjna :)

20170213_073850

20170213_082336