STOP HEJTOWI w SIECI

W klasie 7 odbyła się lekcja języka polskiego poświęcona wszechobecnemu w przestrzeni internetowej hejtowi.

Internet jest wynalazkiem, który zrewolucjonizował świat. Zazwyczaj czerpiemy z niego korzyści, ale jednym kliknięciem możemy też skrzywdzić innych, możemy zrujnować komuś zdrowie i życie. To niebezpieczne zjawisko ma znaczący wpływ na rozwój młodzieży, zwłaszcza emocjonalny i społeczny. Dzieci są sprawcami hejtu i jego ofiarami. Dlatego ważne jest, aby miały świadomość, że hejt to przemoc.

Celem odbytych zajęć było uwrażliwienie młodych użytkowników sieci na problem obrażania w InternecieNa lekcji uczniowie rozmawiali o tym, jakie są przyczyny hejtu, jak sobie z nim radzić, jeśli staniemy się jego ofiarami. Wnioski z dyskusji zamieścili na swoich antyhejtowych plakatach.