Aktualności Szkoły

Dla naszych Rodziców

Bardzo kochamy Was!

 

 

Organizacja pracy szkoły w czerwcu 2020 r.

 

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Informujemy, iż w czerwcu kontynuujemy nauczanie zdalne poprzez platformę MS Teams. Dziękujemy, za wsparcie i zrozumienie oraz zaangażowanie uczniów w taką formę pracy i nauki.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż od 25 maja w naszej szkole organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 oraz konsultacje dla uczniów klasy 8.

Od 1 czerwca organizowane będą konsultacje dla uczniów wszystkich klas – harmonogram konsultacji znajduje się na naszej stronie internetowej.

Prosimy zapoznać się z również poniższym harmonogramem pracy w związku z nadchodzącym świętem oraz Egzaminem Ósmoklasisty:

  • 11 czerwca (czwartek) – Boże Ciało – dzień ustawowo wolny;
  • 12 czerwca (piątek) – kontynuujemy nauczanie zdalne;
  • 16, 17, 18 czerwca (wtorek, środa, czwartek) – Egzamin Ósmoklasisty – dni wolne od zajęć dydaktycznych.

 

 

 Harmonogram rekrutacji

do szkół ponadpodstawowych

na rok szkolny 2020/2021

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Dokument uwzględnia niektóre z uwag, które napłynęły do MEN w trakcie konsultacji społecznych.

Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

 

Czytaj więcej...

ZAPALENI NA NIEBIESKO

DLA AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Tego dnia wiele budynków w Polsce i na świecie będzie oświetlonych na niebiesko. Rozpoczyna on obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu tej choroby i uwrażliwienie na problemy osób chorych. Nasza szkoła od kilku lat też aktywnie włącza się w obchody tego Dnia.

  

 

 

FOTOGALERIA

DLAUTYZMU

Czytaj więcej...

Zdalne nauczanie

Szanowni Rodzice!

Mamy świadomość, że czas realizowania zajęć w sposób zdalny jest niesamowicie obciążający każdego uczestnika - uczniów, rodziców, nauczycieli. Stąd moja prośba o zachowanie jak największego spokoju.

Od 25 marca, tj. od środy zaczęliśmy organizować zajęcia zgodnie z zaleceniami MEN, a więc realizować podstawę programową z możliwością stawiania ocen. W związku z tym wychowawcy przekazali Państwu szczegółowe informacje na temat planu lekcji, możliwości kontaktu z wychowawcami i nauczycielami. Przedmioty będą realizowana przez platformę Microsoft Teams – uczniowie otrzymali już loginy. Bardzo proszę o pomoc dzieciom w założeniu kont na tej platformie i stosowanie się do informacji, które będą przekazywane przez wychowawców i nauczycieli. Nadal do realizacji lekcji będziemy wykorzystywać jak dotychczas i-dziennik oraz pocztę elektroniczną, przez którą uczniowie otrzymywać będą zadania do wykonania i terminy ich odesłania. Ważne jest, by uczniowie brali udział w zajęciach, logowali się na platformę Microsoft Teams, odczytywali maile, informacje zamieszczane na idzienniku.

Rozumiemy, że mogą zdarzać się sytuacje, w których dziecko nie zdąży z wykonaniem danej pracy w terminie z różnych przyczyn, ale  najważniejsze teraz jednak jest, aby dzieci pracowały, podejmowały próbę wykonywania zadań domowych. Wiemy, że dużo pracy spada na Rodziców, ale zawsze możecie Państwo skontaktować się z wychowawcą lub bezpośrednio z nauczycielem, którzy służą pomocą a często po prostu wsparciem.

Serdecznie Państwa pozdrawiam, życzę zdrowia i siły w tym trudnym czasie.

 

PORADNIK DLA SZKÓŁ - KLIKNIJ TUTAJ