Aktualności Szkoły

II miejsce w Gminnym Konkursie Mitologicznym

Drużyna uczniów z klasy piątej w składzie Kacper Hutny, Natalia Lipka i Katarzyna Wagner zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Mitologicznym „Mitologiczne podróże małe i duże” zorganizowanym 12 kwietnia br. przez Szkołę Podstawową im. Marcina Kacprzaka w Starym Cykarzewie. Uczniowie musieli m.in. uzupełnić drzewo genealogiczne greckich bogów, rozwiązać krzyżówkę, diagram, ułożyć puzzle, wyjaśnić znaczenia związków frazeologicznych oraz przedstawić scenkę związaną z tułaczką Odyseusza.

Czytaj więcej...

Pasje piątoklasistów

Na lekcji języka polskiego uczniowie piątej klasy rozmawiali o swoich zainteresowaniach. Okazało się, że wielu z nich ma ciekawe pasje, o których potrafią długo i z zaangażowaniem opowiadać. Nasi uczniowie chętnie oddają się różnym namiętnościom, które często zaszczepili w nich rodzice. Jedni wolny czas spędzają na sklejaniu modeli samolotów i na lotnisku, inni lubią gotować czy rysować.  Są tacy, którzy wędkują różnymi technikami, jeżdżą na rowerze, grają w siatkówkę lub w piłkę nożną, uprawiają sztuki walki. Cieszy fakt, że jedna uczennica lubi czytać książki. Hobby naszych uczniów są też gry planszowe, skoki narciarskie, strzelectwo. Pamiętajmy, że tyle jest namiętności, ilu jest różnych ludzi. A czym są nasze pasje? Mezo, polski raper popularny wśród młodzieży, w swojej piosence  śpiewa: „ Mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej…..”


Czytaj więcej...

Kolejny - POWIATOWY SUKCES!

 

Z ogromną dumą informujemy,że uczeń klasy VI SP BARTOSZ MUCHA zdobył II MIEJSCE w V Powiatowym Konkursie pt. " Kwadrans Matematyczny". Natomiast uczennica tej samej klasy MARTA KOŹMIŃCZUK w tym samym konkursie zdobyła WRÓŻNIENIE!  Konkurs odbył się w dniu 14.03.2018r. w Garnku. Serdecznie gratulujemy!

 

 

II Powiatowy Konkurs Krzyżówek i Łamigłówek

2 marca 2018 r. trzy uczennice naszej szkoły: Julia Kosela, Marta Koźmińczuk i Zofia Koźmińczuk zdobyły III miejsce w II Powiatowym Konkursie Krzyżówek i Łamigłówek w SP nr 38 w Częstochowie. Zadania konkursowe również i tym razem rozwiązywały drużynowo.

Czytaj więcej...