Międzynarodowy Dzień Kropki

 

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września, SD także przystąpiły do międzynarodowego grona kropkowiczów.

“Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna. Gdy maleńkiej Vashit bardzo zrzedła mina.
Miała na zadanie znaczek namalować, jednak ona chciała farbki swoje schować…”

To fragment piosenki napisanej przez J. Okuniewską i B. Skrzypiec, która rozpoczęła radosne świętowanie. Święto Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Po zaznaczeniu swojego uczestnictwa w zabawie na „kropkowej liście obecności” wspólnie oglądaliśmy film o Vashti, dziewczynce od której się wszystko zaczęło. Historia nieśmiałej dziewczynki, bardzo wszystkich zaciekawiła i stała się okazją do rozmowy o talencie, kreatywności oraz o tym, że warto wierzyć w swoje siły, że każdy ma talent, że należy być wytrwałym i pracować na jego rozwijaniem. Ważne, aby mieć wokoło osoby, które tak nas wspierają i wierzą w nas, jak nauczycielka małej Vashti.

Potem trwały poszukiwania kropkowych listów z zadaniami od Vashti. SD bardzo skrupulatnie wykonały polecenia zawarte w listach. Szczególnie atrakcyjne okazało się pozowanie do zdjęć z kropkowymi akcesoriami. Były też zadania plastyczne, układanie rytmów, przeliczanie, układanie liter i odczytywanie hasła, zadania sprawnościowe i zabawy z chustą animacyjną na boisku szkolnym ( bo przecież chusta to też taka duża kropka). W tym dniu każdy SD miał się wykazać, bo każdy ma talent – trzeba tylko uwierzyć w siebie!