^Powrót
  
  
  

Przedszkole

Puchatkowa podróż w krainę bajek

Każdemu z nas dzieciństwo kojarzy się z kolorowymi bajkami. Wszyscy pamiętamy swoje ulubione postaci z bajek. Byli to bohaterowie zarówno książek jak i kreskówek. W piątek świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek, Puchatki dzięki pomysłowo przygotowanym przez Rodziców kostiumom mogły przez chwilę poczuć się jak ich ulubieni bajkowi bohaterowie. Aby uczcić ten dzień, wszystkie Puchatki wybrały się w podróż czarodziejskim dywanem do Krainy Bajek. Dzieci układały puzzle z postaciami z bajek oraz słuchały czytanych fragmentów bajek, zagadek i rebusów, odgadując przy tym tytuły książek, z których pochodzą ich bohaterowie. Nie zabrakło tez bajkowych pląsów. Przedszkolaki miały także okazje zaprezentować swoje bajkowe stroje. Największą radość sprawiło im samodzielnie zorganizowane przedstawienie „O trzech świnkach”. Puchatki na zmianę były aktorami i widzami. Bajkową wyprawę zakończyła o trzech świnkach kolorowanka i słodka niespodzianka (Puchatki zauważyły rym w mojej wypowiedzi).

Copyright © 2021. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie Rights Reserved.