Egzaminy gimnazjalne 2018
powoli dobiegają końca

 

Maraton egzaminacyjny kończy się w piątek sprawdzianami z języków obcych. Największa grupa gimnazjalistów w kraju przystąpi do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, ale aż 83 proc. zdających sprawdzi swoje umiejętności również na poziomie rozszerzonym.

Drugim najczęściej wybieranym językiem jest niemiecki. Do egzaminu z niego na poziomie podstawowym przystąpi ok. 10 proc. gimnazjalistów, a na poziomie rozszerzonym – 2,6 proc.

Wyniki z egzaminu uczniowie poznają 15 czerwca...

 

Tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest przedostatnią. Rozpoczęło się już wygaszanie gimnazjów, w roku szkolnym 2017/2018 nie powstały ich pierwsze klasy. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku skończyli VI klasę szkoły podstawowej, we wrześniu zamiast rozpocząć naukę w gimnazjum, przeszli do VII klasy szkoły podstawowej. Tak samo będzie w tym roku.

Ostatnia sesja egzaminu gimnazjalnego przeprowadzona zostanie w roku szkolnym 2018/2019 (równolegle z przeprowadzanym po raz pierwszy egzaminem ósmoklasisty). 1 września 2019 r. gimnazja przestaną istnieć w systemie edukacji…

 

Kochani Gimnazjaliści! Trzymamy mocno kciuki za bardzo dobre wyniki i życzymy, by każdy z Was dostał się do swojej wymarzonej szkoły!