ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

Aktualności

Kangur Matematyczny 2020

Chętni uczniowie naszej szkoły: 

Z kl 5 – Kamil Ayotalumuo, Wiktoria Kot, Piotr Prysak, Tadeusz Wróblewski, 

Z kl 7 – Alan Drab, Bartosz Ligocki, Jakub Mirowski, Wojciech Mucha, Mikołaj Tyrka, 

Z kl 8 – Marta Koźmińczuk, Bartosz Mucha, Matylda Zymek,  

wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur

W tym roku z uwagi na pandemię, konkurs odbył się zdalnie na platformie dzwonek.pl w dwóch turach - próbnej 25 maja i oficjalnej 2 i 3 czerwca w godzinach popołudniowych...

 

Uczniowie mieli za zadanie zalogować się na platformie i wykonać test konkursowy w określonym dniu i ograniczonym czasie. Wszyscy wywiązali się wyśmienicie z trudnych łamigłówek i zadań matematycznych. Startowali w kategoriach wiekowych Beniamin – kl 5 oraz Kadet – kl 7 i 8.  

Uczniowie pracując z testami konkursowymi, byli jednocześnie zalogowani na “kangurowym” spotkaniu zdalnym w Teams, pod opieką nauczyciela matematyki Małgorzaty Lampy, przewodzącej przebiegowi tegorocznego konkursu.  

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za podjęcie się tak trudnego wyzwania, a gratulacje szczególndla Alana Draba i Marty Koźmińczuk, którzy otrzymali wyróżnienia w Kangurze, zdobywając bardzo wysokie punktacje końcowe. Wielkie brawa!!! 

Zapraszamy do kolejnego wyzwania matematycznego w przyszłym roku szkolnym.