Wycieczka do LONDYNU 2019

W dniach 27 maja – 2 czerwca 2019 r. nasi uczniowie uczestniczyli w międzygminnej wycieczce do Londynu. Prawie całodobowa podróż autokarem odbyła się przez Niemcy, Holandię, Belgię i przez Eurotunel we Francji do Anglii. Przez 5 dni intensywnego zwiedzania na własne oczy zobaczyli charakterystyczne obiekty znane dotąd z kartek podręcznika. Przeszli się wzdłuż Tamizy podziwiając Tower Bridge, London Bridge czy Teatr Szekspirowski. Zobaczyli Katedrę św. Pawła znaną mi.in. ze ślubu Lady Diany i Karola, po czym zrobili zakupy w Primarku. Pojechali do Zamku w Windsorze, a następnie do studia Warner Bros, w którym  kręcono Harrego Pottera. Drogą wzdłuż platanów udali się pod Pałac Buckingham, gdzie powiewała flaga królewska oznaczająca obecność królowej...

RELACJA WIDEO Z WYJAZDU KLIKNIJ TUTAJ!

Zobaczyli z bliska Opactwo Westminsterskie, gdzie koronowano Elżbietę II, a Kate Middleton  i książę William brali ślub. Jedynie Big Ben schowany za rusztowaniami nie ukazał się w pełnej krasie. Mnóstwo emocji natomiast dostarczyła wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Kolejki ustawiały się do zdjęć z rodziną królewską, gwiazdami sportu czy filmu. Niezapomnianych wrażeń dostarczył także rejs Tamizą i przejażdżka na kole widokowym London Eye, skąd rozpościerał się zachwycający panoramiczny widok na stolicę Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie zyskali też możliwość bliższego kontaktu z językiem angielskim na trzygodzinnych zajęciach z native speakerami. W dzielnicy China Town dostali ciasteczko z wróżbą, a w herbaciarni Whittard mieli przerwę na 5 o’clock tea degustując wyśmienitą herbatę czy kawę. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i wspomnień, na pewno nie zmęczeni, gdyż jak mawiał brytyjski pisarz Samuel Johnson: „Kto jest zmęczony Londynem jest zmęczony życiem”.