CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookies (cisteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka plików “cookies” serwisu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie:


1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą oraz czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki min. do: możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu, dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego, preferencjami wyświetlić stronę, do tworzenia anonimowych statystyk z wyłączeniem możliwości identyfikacji użytkownika.
4. Pliki cookies wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.
5. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych stosujemy procedury i zalecenia ustawodawcy, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym.
6. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika, jednak ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
7. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym chwili zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej.
8. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą uniemożliwić poprawne działanie Stron Internetowych.

Wycieczka do LONDYNU 2019

W dniach 27 maja – 2 czerwca 2019 r. nasi uczniowie uczestniczyli w międzygminnej wycieczce do Londynu. Prawie całodobowa podróż autokarem odbyła się przez Niemcy, Holandię, Belgię i przez Eurotunel we Francji do Anglii. Przez 5 dni intensywnego zwiedzania na własne oczy zobaczyli charakterystyczne obiekty znane dotąd z kartek podręcznika. Przeszli się wzdłuż Tamizy podziwiając Tower Bridge, London Bridge czy Teatr Szekspirowski. Zobaczyli Katedrę św. Pawła znaną mi.in. ze ślubu Lady Diany i Karola, po czym zrobili zakupy w Primarku. Pojechali do Zamku w Windsorze, a następnie do studia Warner Bros, w którym  kręcono Harrego Pottera. Drogą wzdłuż platanów udali się pod Pałac Buckingham, gdzie powiewała flaga królewska oznaczająca obecność królowej...

RELACJA WIDEO Z WYJAZDU KLIKNIJ TUTAJ!

Zobaczyli z bliska Opactwo Westminsterskie, gdzie koronowano Elżbietę II, a Kate Middleton  i książę William brali ślub. Jedynie Big Ben schowany za rusztowaniami nie ukazał się w pełnej krasie. Mnóstwo emocji natomiast dostarczyła wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Kolejki ustawiały się do zdjęć z rodziną królewską, gwiazdami sportu czy filmu. Niezapomnianych wrażeń dostarczył także rejs Tamizą i przejażdżka na kole widokowym London Eye, skąd rozpościerał się zachwycający panoramiczny widok na stolicę Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie zyskali też możliwość bliższego kontaktu z językiem angielskim na trzygodzinnych zajęciach z native speakerami. W dzielnicy China Town dostali ciasteczko z wróżbą, a w herbaciarni Whittard mieli przerwę na 5 o’clock tea degustując wyśmienitą herbatę czy kawę. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i wspomnień, na pewno nie zmęczeni, gdyż jak mawiał brytyjski pisarz Samuel Johnson: „Kto jest zmęczony Londynem jest zmęczony życiem”.