Ahoj przygodo!

 

W piątek wszystkie dzieci z grupy Kotki-Psotki  przebrały się za piratów i z niecierpliwością czekały na fantastyczną przygodę, jaką zapowiadał Piracki Dzień. Tuż po śniadaniu do dzieci dotarła wiadomość znad morza…
Na tablicy pirat Barnaba zostawił  mapę i list, w którym zaprosił Kotki-Psotki do wyjątkowej zabawy w poszukiwaczy pirackiego skarbu. Z wypiekami na twarzy  przedszkolaki  udały się na poszukiwanie ukrytego skarbu, kierując się napotkanymi po drodze znakami. Kolejne  mapy i listy z nowymi zadaniami, jakie czekały na dzieci, ukryte były w różnych miejscach na terenie wokół szkoły. Na placu zabaw dzieci znalazły szkatułkę a w niej klucze  niezbędne do otwarcia   poszukiwanego skarbu.
Kolejne strzałki i wskazówki zaprowadziły  dzielnych poszukiwaczy pod tuję, która rośnie przy ogrodzeniu szkolnym.
I udało się !!! Skrzynia Skarbów została odnaleziona! W  jej środku na każdego dzielnego pirata czekały słodkie niespodzianki, dyplomy i medale pirackie.