CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookies (cisteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka plików “cookies” serwisu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie:


1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą oraz czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki min. do: możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu, dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego, preferencjami wyświetlić stronę, do tworzenia anonimowych statystyk z wyłączeniem możliwości identyfikacji użytkownika.
4. Pliki cookies wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.
5. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych stosujemy procedury i zalecenia ustawodawcy, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym.
6. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika, jednak ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
7. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym chwili zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej.
8. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą uniemożliwić poprawne działanie Stron Internetowych.

Dzień Patrona Szkoły

 

24 maja obchodziliśmy, jak corocznie w naszej szkole, Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, a wśród nich prawnuk Edwarda Reszke  – pan Adam Donimirski,  przedstawiciele władz samorządowych – Wójt  Gminy Mykanów Dariusz Pomada oraz radny Jan Dendek, autor książki o Rodzinie Reszków Krzysztof Wójcik, była dyrektor ROKu w Częstochowie Anna Operacz, proboszcz parafii Borowno ks. Piotr Krzemiński oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Karolina Bzura.

Jak powiedziała wicedyrektor  Agata Tądel, przykład, jaki dał swoim życiem i niezłomną postawą Edward Reszke, jest dla całej społeczności szkolnej zobowiązaniem, aby  umiłowanie Ojczyzny i wielki patriotyzm przekazać młodym pokoleniom. Edward Reszke czynił to głównie przez swój wybitny basowy głos i arie operowe, które śpiewał na scenach Europy – w  Wenecji, Mediolanie, Turynie, Lizbonie, Paryżu, Londynie i w Warszawie  oraz nowojorskiej Metran Opera House...

Uczniowie naszej szkoły uświetnili uroczystość wykonaniem montażu muzycznego – tanecznego, w którym wybrzmiały pieśni o Polsce oraz muzyka Stanisława Moniuszki.

Słowa do uczniów skierował prawnuk Edwarda Reszke – pan Adam Donimirski, który wyraził ogromną radość, że kultywujemy pamięć o jego pradziadku. Głos również zabrał pan Dariusz Pomada, wójt gminy Mykanów, który złożył całej społeczności szkolnej okolicznościowe życzenia.

Zgodnie z  tradycją w Dniu Patrona Szkoły odbyła  się  msza święta, uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze pod tablica upamiętniającą Patrona Szkoły oraz na grobie Edwarda Reszke. Został również zorganizowany już po raz siódmy Powiatowy Konkurs Wiedzy o Edwardzie Reszke..