„Blue Day 2019” -
czyli Obchody Światowych Dni Autyzmu w Gminie Mykanów

 

W dniu 28.03.2019r. z okazji obchodów Światowych Dni Autyzmu na hali sportowej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borownie spotkali się uczniowie z dziewięciu szkół naszej gminy, aby wspólnie z pełnosprawnymi rówieśnikami rywalizować w konkurencjach sportowych.
To już drugie zawody sportowe z tej okazji organizowane na terenie naszej gminy pod patronatem Wójta Gminy Mykanów i GOKiS.

W tym roku duże wsparcie otrzymaliśmy od wielu sponsorów : Exact Systems, Alfanet, DELIC-POL, HEMAR, WŁODAR, a Wodociągi Częstochowskie
i GOKiS w Mykanowie uatrakcyjniły imprezę popcornem
oraz wybornymi napojami.

Konkurencje sportowe, wspólna zabawa, tańce, zabawy w basenie z kulkami, spotkanie koleżanek oraz kolegów z innych szkół - dało naszym uczestnikom niezwykłą radość. Wspólnie ze swoimi nauczycielami z zaangażowaniem walczyli o puchary oraz upominki. Każdy został  doceniony i nagrodzony dyplomem oraz wspaniałymi podarunkami od sponsorów.

Zapraszamy w przyszłym roku! :)