CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookies (cisteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka plików “cookies” serwisu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie:


1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą oraz czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki min. do: możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu, dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego, preferencjami wyświetlić stronę, do tworzenia anonimowych statystyk z wyłączeniem możliwości identyfikacji użytkownika.
4. Pliki cookies wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.
5. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych stosujemy procedury i zalecenia ustawodawcy, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym.
6. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika, jednak ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
7. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym chwili zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej.
8. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą uniemożliwić poprawne działanie Stron Internetowych.

Projekt edukacyjny
pt. ,,Bóg pozwala rozpoznawać szczęście wieczne
- symbole chrztu”

 

Projekt edukacyjny pt. ,,Bóg pozwala rozpoznawać szczęście wieczne - symbole chrztu” był realizowany na katechezie w klasach III,  IV, VII, VIII i III gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borownie w dniach  25-30 .03. 2019 r. pod nadzorem ks. Grzegorza Dybaś.

Celem było, by uczniowie znali liturgiczne symbole chrztu, rozumieli, że symbole chrztu przekazują nam głębokie prawdy duchowe i trzeba je znać, by jak najlepiej przeżywali sakrament chrztu, aby potrafili wyjaśnić symbolikę obrzędu.

                            

Zajęcia realizowane były poprzez: metodę projektu, analizę tekstu, burzę mózgów, prezentacje multimedialne.

 

Ewaluacja projektu dowiodła, że uczeń wymienia symbole i znaki towarzyszące obrzędowi udzielania chrztu świętego i wie, że symbole i znaki odsłaniają istotę poszczególnych sakramentów.

 

opr. Ks. Grzegorz Dybaś