„Zaszumiały istebniańskie Beskidy”

 

          Nauczyciele z przedszkola w Borownie nawiązali współpracę z Agencją CREARE w ramach projektu „Muzyka i taniec – najlepsi przyjaciele”, której dewizą jest aktywne wprowadzanie dzieci w świat muzyki, kultury, tańca z różnych stron świata.  13.03.2019r. dzieci z grupy Biedronki i Kotki Psotki uczestniczyły w audycji muzycznej pod hasłem „Zaszumiały istebniańskie Beskidy”. Przybyli do naszego przedszkola młodzi artyści zapoznali najmłodszych z tradycjami, tańcami i strojami charakterystycznymi dla górali z okolic Wisły i Cieszyna, czyli Beskidu Śląskiego. Dzieci nie tylko oklaskiwali zaprezentowane w sposób profesjonalny tańce, ale  aktywnie mogły współuczestniczyć w nich współuczestniczyć. Wraz z instruktorami z ochotą zatańczyli  chodzonego i owczareczka. Występ  wszystkim bardzo się podobał.