CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookies (cisteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka plików “cookies” serwisu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie:


1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą oraz czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki min. do: możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu, dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego, preferencjami wyświetlić stronę, do tworzenia anonimowych statystyk z wyłączeniem możliwości identyfikacji użytkownika.
4. Pliki cookies wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.
5. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych stosujemy procedury i zalecenia ustawodawcy, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym.
6. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika, jednak ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
7. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym chwili zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej.
8. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą uniemożliwić poprawne działanie Stron Internetowych.

Ocalić od zapomnienia...

            28 lutego b.r. młodzież z najstarszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie gościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie, gdzie miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Spotkała się z Dionizym Krawczyńskim – prezesem Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła” i  pomysłodawcą filmu „Kielecka Brygada Piechoty”.

            Pan Krawczyński zaprezentował młodzieży umundurowanie  i oporządzenie żołnierza piechoty z czasów II Rzeczypospolitej. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, dotknięcia, wybrańcy -  nawet przymierzenia munduru, zadawania pytań. Prowadzący spotkanie opowiedział zebranym o historii jednostki powstałej z oddziałów Armii Krajowej i Narodowych Sił  Zbrojnych walczącej w Kielcach i okolicy.

          

Młodzież obejrzała film pt. „Kielecka Brygada Piechoty” opowiadający historię młodych ludzi, niewiele starszych od naszych uczniów, którzy walczyli z okupantem.

Trzeba nadmienić, że w filmie zagrali amatorzy: uczniowie, studenci, nauczyciele – pasjonaci pragnący przybliżyć najmłodszemu pokoleniu historię naszego kraju.

„Kielecka Brygada Piechoty” poruszyła wyobraźnię młodej widowni, która  twórcę filmu nagrodziła gorącymi brawami.

 

Serdeczne podziękowania oraz OGROMNE GRATULACJE

za niesamowity pomysł oraz genialną realizację filmu!