CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookies (cisteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka plików “cookies” serwisu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie:


1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą oraz czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki min. do: możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu, dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego, preferencjami wyświetlić stronę, do tworzenia anonimowych statystyk z wyłączeniem możliwości identyfikacji użytkownika.
4. Pliki cookies wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.
5. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych stosujemy procedury i zalecenia ustawodawcy, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym.
6. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika, jednak ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
7. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym chwili zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej.
8. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą uniemożliwić poprawne działanie Stron Internetowych.

Mali patrioci -Grupa Biedronki

        Wychowanie małych patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat, gdyż żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie. Od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się w umyśle i sercu dziecka, zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne przywiązania do kraju ojczystego i ludzi w nim żyjących, wrażliwe na sprawy i zmiany dokonujące się w Polsce...

 

                W grupie młodszej Biedronki ,w ramach realizacji treści patriotycznych będących również integralną częścią „Projektu edukacyjnego Mały miś w świecie wielkiej literatury”przybliżono dzieciom legendy: „O powstaniu Państwa polskiego”, „O powstaniu rzeki Wisły” , „O smoku Wawelskim”, „Warsie i Sawie”. Wyjaśniono pojęcia „ojczyzna” i „niepodległość” stanowiące łącznik między historią narodu, jego teraźniejszością i przyszłością.

Zapoznano z symbolami narodowymi: godło i flaga Polski, hymn narodowy. Przedstawiono dzieciom zabytki tj budowle, pomniki charakterystyczne dla narodu polskiego. Dzieci nauczyły się wiersza pt: „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, pierwszej zwrotki hymnu narodowego,śpiewały

i tańczyły do piosenki „Symbole narodowe”.

                     Wykonały mnóstwo prac plastycznych związanych z tematyką patriotyczną, a jedną z najważniejszych był  plakat pod hasłem „Polska”. Wszystkie prace zostały zorganizowane w Galerie plastyczną i zaprezentowane w holu przedszkolnym Rodzicom.

9 listopada w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę małe przedszkolaki z grupy Biedronki uczestniczyły w uroczystej akademii. O godzinie 11.11 biły rekord Guinnessa w odśpiewaniu hymnu narodowego. Podsumowaniem przyswojenia wiedzy patriotycznej małych dzieci był Quiz patriotyczny. Najlepszymi okazali się: Antoś Kokoszka, Franio Kwapisz, Nadia Bzura, Ignaś Sobczak, Hania Klimas.

                                                                              opracowała mgr Anna Nowak