CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookies (cisteczka).

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka plików “cookies” serwisu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie:


1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą oraz czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki min. do: możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu, dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego, preferencjami wyświetlić stronę, do tworzenia anonimowych statystyk z wyłączeniem możliwości identyfikacji użytkownika.
4. Pliki cookies wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.
5. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych stosujemy procedury i zalecenia ustawodawcy, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym.
6. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika, jednak ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
7. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym chwili zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej.
8. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą uniemożliwić poprawne działanie Stron Internetowych.

Natalka – laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego

 Natalia Lipka została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego  z okazji wydania XV tomiku Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej.
Motywem  przewodnim XV edycji konkursu: „ Moja Ojczyzna”- wiersze patriotyczne z okazji Setnych Obchodów Odzyskania Niepodległości był cytat z utworu Wisławy Szymborskiej:

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w ciebie wrastam

radością, smutkiem, dumą, gniewem”.

Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zabrze i Fundacji Wisławy Szymborskiej...

Recenzentami  XV  jubileuszowej edycji Antologii byli: Jan Miodek, Angela Bajorek, Kazimierz Kutz, Krystyna Janda, Joanna Szczepkowska, Kira Gałczyńska, Piotr Fronczewski, Anna Dymna oraz Jacek Cygan.   W konkursie wzięło udział ponad 130 szkół z województwa śląskiego. Wiersz Natalki  został opublikowany w tomiku pokonkursowym.

Natalko, gratulujemy Ci tak wspaniałego sukcesu.

Przeczytajmy nagrodzony wiersz. Jest wzruszający...

 

Moja Ojczyzna

 

Dla innych mała, nieśmiała,

Dla mnie ogromna, wspaniała.

Polska – Ojczyzna,

Dom mój, ostoja moja.

Może inne kraje są większe i ładniejsze…

Dla mnie Ona zawsze najpiękniejsza będzie!

Choćby znów pod zabory wpadła,

Choćby znów obca armia ją napadła,

Zawsze będę przy  Niej trwała,

Bo to moja Ojczyzna wspaniała.

Zapewne dom rodzinny kiedyś opuścić będę chciała,

Lecz w Ojczyźnie zostanę, bo to Polska wspaniała.

Polska – Ojczyzna,

Dom mój , ostoja moja.