ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

        W dniu 18 maja 2018r. o godz. 9:00 w Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II w Częstochowie odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjum z całej Polski. To pierwsze przedsięwzięcie na tak dużą skalę. Głównymi organizatorami byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borownie oraz Parafia pw. św. Wawrzyńca w Borownie. W tym roku honorowy patronat sprawowali: Arcybiskup Metropolita Częstochowski ks. dr Wacław Depo, Biskup Diecezji Radomskiej ks. dr Henryk Tomasik, Artur Warzocha – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Ryszard Majer – także Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Lidia Burzyńska – posłanka na sejm RP. Z kolei patronat medialny objęli: Radio Fiat, Radio JASNA GÓRA, Tygodnik Katolicki NIEDZIELA. Pozyskano także wielu sponsorów, przedsiębiorców, którzy ufundowali nagrody dla uczestników. O udziale szkół w konkursie zdecydował I etap , który odbył się online. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Do II etapu dostali się Ci, którzy uzyskali największą ilość punktów...

 

Spotkanie rozpoczęło się gorącym powitaniem gości, uczestników oraz opiekunów. Konkurs otworzył etap II – multimedialny, gdzie uczniowie na zadane pytania odpowiadali pilotami. Kolejny etap, także multimedialny wyłonił najmocniejsze drużyny, które walczyły o trzy pierwsze miejsca. Walka była wyrównana. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i  wykazali się niesamowitą wiedzą. Końcowy etap, po zaciętej walce w dogrywce wyłonił zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Borowna w składzie: Oliwia Dominiak, Karolina Halbiniak oraz Krzysztof Wala. II miejsce zajęła szkoła z Rzerzęczyc, którą reprezentowali: Lena Anklewicz, Adrianna Krzak, Dorota Wyszka. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze szkoły z Widzowa: Arkadiusz Kręt, Oskar Półrola, Kamila Kluska.

Spotkanie uświetniła Pani Izabela Tyras , która wspaniale opowiadała o Janie Pawle II. Zdecydowanie jej wystąpienie sprawiło, że przez chwilę każdy czuł obecność Naszego Papieża. Konkurs zamknęły przemowy zaproszonych gości, sponsorów, przyjaciół szkoły w Borownie a także uroczyste rozdanie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu, także konkursu plastycznego, który równolegle ogłoszony był z konkursem wiedzy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, gościom, sponsorom. Szczególne podziękowania dla Pani Katarzyny Warońskiej - nauczycielki ZSP w Borownie, która trzymała pieczę nad danym przedsięwzięciem. To dzięki niej organizowany przez nas coroczny konkurs cieszy się popularnością wśród szkół. Ogromnie dziękujemy Panu Krzysztofowi Witkowskiemu - właścicielowi Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II za to,że nasz konkurs może odbywać się w tak pięknym miejscu, za to,że zawsze możemy na niego liczyć.Dziękujemy także Tym, którzy każdego roku idą razem z nami…, którzy chętnie służą pomocą, dobrym słowem – w tle ze św. Janem Pawłem II.  Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy w przyszłym roku!

 

Relacja Wideo z Konkursu TUTAJ!