ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

(Nie)zwykła Matematyka

W dniu 30 listopada w ramach projektu „(Nie)zwykła Matematyka” uczniowie klasy VIII wraz z Panią Aliną Nabiałczyk i Panią Ewą Hejduk odwiedzili Bank Spółdzielczy w Mykanowie oraz Urząd Gminy w Mykanowie. Celem wycieczki było zapoznanie się uczniów z podstawowymi informacjami o świecie finansów oraz poznanie funkcjonowania poszczególnych wydziałów i referatów w Urzędzie Gminy. W banku zostaliśmy przywitani przez Panią Prezes Zarządu Krystynę Skoczylas oraz spotkaliśmy się z Panem Piotrem Skoczylasem (Członkiem Zarządu), który opowiedział nam jak powstała instytucja banku, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych oraz jak racjonalnie oszczędzać i inwestować pieniądze. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z Wójtem Gminy Mykanów Panem Dariuszem Pomadą, który przedstawił nam strukturę gminy i swoją pracę. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania Urzędu Gminy i pracy urzędników. Wszyscy mieliśmy również okazję zadać frapujące nas pytania, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. W trakcie spotkań przygotowano dla nas pyszne poczęstunki. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe upominki w postaci słuchawek bezprzewodowych od banku oraz zestawu gadżetów od Pana Wójta. Dziękujemy Panu Piotrowi Skoczylasowi, pracownikom banku, Panu Wójtowi Dariuszowi Pomadzie oraz pracownikom Urzędu Gminy w Mykanowie za miłe przyjęcie i wspaniałą lekcję przedsiębiorczości. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Pizzerii „Warsztat Pizzy”, gdzie mieliśmy okazję zjeść przepyszną włoską pizzę. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

gmina1

gmina 2

gmina 3

gmina 4