ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

Pasowanie na czytelnika
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję pani bibliotekarka przygotowała wiele atrakcji. Zagadki i krzyżówki sprawdziły znajomość baśni. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pana dyrektora i wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika – największą i najgrubszą książką w bibliotece. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać.
 
czyt1
czyt2
czyt3