ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

Szkolne Statystyki

Na lekcjach matematyki w klasie VII zagościły procenty, korzystając z tej okazji uczniowie stworzyli gazetkę dotyczącą szkolnych statystyk wyrażonych w procentach. Uczennice klasy VII – Alicja i Maja przeprowadziły wśród uczniów naszej szkoły ankietę dotyczącą m.in. ulubionej dyscypliny sportowej czy posiadanego zwierzątka. Następnie uczniowie opracowali zebrane dane, które przedstawili na diagramach procentowych za pomocą programu Excel. Było to świetne podsumowanie tematu o diagramach procentowych oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy VII cała społeczność szkolna mogła dowiedzieć się jaki procent wszystkich uczniów w szkole stanowi każda z klas, jaki podział procentowy dziewczynek i chłopców jest w każdej klasie czy w jakim miesiącu urodziło się najwięcej uczniów naszej szkoły.

statys1

statys2