ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

Z wizytą na Politechnice Częstochowskiej
 
W dniu 28 października uczniowi klasy VI, VII, VIII naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na Politechnikę w Częstochowie.
Głównym celem wyjazdu było obejrzenie doświadczeń chemiczno – fizycznych prowadzonych przez pracowników wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki . Uczniowie mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia między innymi takie, których nie można przeprowadzić w szkolnej pracowni chemiczno – fizycznej. Zadaniem pokazów było ukazanie , że chemia i fizyka są ciekawymi i widowiskowymi dziedzinami nauki. Pokazy wywarły na uczestnikach wyjazdu ogromne wrażenie, zwłaszcza te podczas których używany był ciekły azot i oczywiście najgłośniejsze czyli wybuchy.
Dziękujemy pani Katarzynie Pawlik i panu Piotrowi Pawlik za zaproszenie na uczelnie i udział w pokazach, które na pewno na długo zostaną w pamięci uczniów.
poli1
poli2
 
poli3