ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

Urodziny Ziemi

 

Na całym świecie 22 kwietnia świętuje się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to doskonała okazja do refleksji nad tym, jak ważna jest dla nas wszystkich wspólna praca na rzecz ochrony środowiska.

Również uczniowie szkoły w Borownie postanowili uczcić ten szczególny dzień i włączyć się w międzynarodowe Urodziny Ziemi. Skoro jest to wydarzenie międzynarodowe, to spotkanie było prowadzone w języku angielskim. Uczniowie zapoznali się z historią tego święta oraz obejrzeli krótki film edukacyjny w języku polskim i ukraińskim, podczas którego przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody oraz sposoby na pomoc naszej planecie w odradzaniu się środowiska naturalnego.

Kolejnym ważnym punktem było spotkanie z pszczołami, tak istotnym elementem naszego ekosystemu. Jeden z naszych nauczycieli jest również pszczelarzem oraz aktywnym członkiem Związku Pszczelarskiego?. Podzielił się z nami swoją wiedzą oraz przywiózł ze sobą dziesiątki żółto-czarnych przyjaciół – prawdziwych pszczół, które mogliśmy obejrzeć z bardzo, bardzo bliska… Uczniowie przygotowali wcześniej dla nich specjalne mieszkanie, czyli ul, który własnoręcznie pomalowali. Ul został zamontowany na dachu szkoły i mamy nadzieję, że już w czerwcu będziemy mogli cieszyć się smakiem prawdziwego miodu.

Następnym punktem programu był szkolny konkurs na Eko-Ludka. Uczniowie w zespołach przygotowali stworki wykorzystując materiały eko oraz te, przeznaczone do recyklingu. Najlepsze prace zostały nagrodzone przez jury konkursu małą niespodzianką, a wszystkie stworki zdobią teraz nasz szkolny korytarz.

Na zakończenie uczniowie klas starszych założyli rękawiczki, zabrali ze sobą worki i wyruszyli na sprzątanie najbliższej okolicy. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji wszyscy mieszkańcy Borowna powitają wiosnę w czystej, ekologicznej scenerii.