ul. Klonowa 6/8,
42-233 Borowno

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) to coroczne święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.

Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu  Polaków. Każdy z nas bowiem odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Naszym obowiązkiem jest uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a przede wszystkim poprawnie je pisać i wymawiać. Musimy pamiętać, że poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy.

Aby zwrócić Waszą uwagę na to, jak ważna jest umiejętność poprawnego wypowiadania się w ojczystym języku przygotowałam dla Was test językowy, który będzie można rozwiązać na TestPortalu. Daje on szansę sprawdzenia Waszej wiedzy. Do zabawy zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli. Najlepsi zostaną nagrodzeni! Życzę powodzenia!

Wszyscy otrzymają kod dostępu do testu w poniedziałek rano na Teamsach.

A już teraz zapraszam wszystkich na potyczki z językiem polskim: